سبک زندگی

ذهن‌تان را مانند یک کتابخانه‌ی مرتب آماده کنید

ذهن| فروشگاه مباتک کرمانشاه

حواس‌تان به تغذیه ذهن و روان‌تان باشد

باید بتوانیم پراکندگی و شلوغی ذهنمان را مرتب کنیم تا صدای جیرجیرک‌ها را بشنویم. صدای پای آب را بشنویم و به دنبال مسیر باد برویم تا از بتوانیم به آرامش برسیم. ذهن تشویش یافته و شلوغ، باعث می‌شود انسان نتواند کارها و فعالیت‌های روزمره‌اش را به درستی انجام دهد و برای رسیدن به اهدافش به درستی حرکت کند.

دنیای امروز دنیایی است که انسان در هر ساعت از شبانه‌ روز می‌تواند به هر اطلاعات و مطلبی در رابطه با هر موضوعی که لازم دارد، دسترسی داشته باشد و در این بین ممکن است با اطلاعات و مطالب نادرست هم مواجه شود و به تدریج ذهنش آغشته از مطالب درست و نادرستی می‌شود که به احتمال زیاد درصد زیادی از همان مطالب و اطلاعات به کارش نمی‌آید.

وقت و ذهن و روان ما بسیار ارزشمند است و حیف است که بخواهیم وقت و ذهن و روان خودمان را با هر مطلب و مبحثی، مورد حمله قرار دهیم و به درستی از ظرفیت‌شان استفاده نکنیم، تا جایی که ممکن است ذهن‌مان به یک انباری شلوغ تبدیل شود که خلوت کردن و مرتب کردنش کاری سخت و دشوار باشد.

پس بهتر است اکنون که زمینه برای دسترسی به هر اطلاعات و آموزشی تا حدودی فراهم است، در این اقیانوس وسیع به دنبال مطالبی برویم که به دردمان بخورند و بتوانند باعث پیشرفت و ارتقای شخصیت‌مان در زندگی شوند. از مطالب آموزشی گرفته تا مطالب سودمندی که حالمان را بهتر می‌کنند و باعث افزایش کیفیت زندگی‌مان می‌شوند، در این اقیانوس وسیع یافت می‌شود، فقط باید با دقت بیشتری به دنبال تغذیه‌ی ذهن و روح‌مان از این اقیانوس باشیم تا نتایج مثبتش را در آینده در زندگی‌مان ببینیم و ذهن‌مان تبدیل به یک کتابخانه‌ی مرتب و تمیز شود که به راحتی بتوانیم به تمام مطالب داخل کتابخانه‌ی ذهن‌مان دسترسی داشته باشیم.

منبع:طراحی وب من ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید